tribuna_lednice_zayferus_1920.jpg

Jsme stále v zámecké zahradě - kousek od skleníku. My jsme Zayferus a píšeme se se ,,Z".

 

Pomluva je horší než virus. Nemůžete se bránit, protože se o ní dozvíte pozdě nebo vůbec. Někteří lidé, kteří díky své neodbornosti a chybějícímu zápalu pro sokolnictví nemají šanci nás ani napodobit, o nás šíří zvěsti, že dostáváme miliony z EU a jen díky tomu máme tolik drahých dravců pro naše akce.

 

K těmto lžím přispívá i to, že prostřednictvím Facebooku nežebráme od svých příznivců peníze ani v této těžké době.

 

Jen tak pro zajímavost, poslední peníze z ukázek nám přišly 9.11.2019 a každý měsíc fungování, byť v úsporném režimu, nás stojí 300 000 Kč. Létání pro veřejnost je bohužel v nedohlednu, ale žadonit tu o peníze rozhodně nebudeme. Je to ponižující a cítili bychom se špatně, že jsme se o naše dravce nedokázali postarat sami.

 

Peníze na náš provoz získáváme z našich akcí a to už 30 let. Financujete nás vy – naši příznivci a za to vám patří obrovský dík.

 

Stát a ani EU nám nedává NIC! Kdo se v tom chce šťourat, může se podívat na naše výroční zprávy.

 

Ukázky dravců v zámecké zahradě - krása letu dravých ptáků

Unikátní kolekce dravých ptáků a sov. Nabízíme to, co běžně nespatříte - dravce v loveckých akcích. Žádné statické ukázky, žádné nudné přelety z ruky na ruku... u nás je akce srovnatelná s pravým lovem.

nunk-a-n-17.jpg

Lednický park - krása letu dravých ptáků

 • Hlavním lákadlem jsou akční - letové ukázky. Délka programu letových ukázek je 1 hodina.

 

 • Již dvacátým rokem probíhají ukázky dravců v lednickém parku. Bez nadsázky se jedná o největší a zároveň nejhezčí místo na ukázky dravců v Evropě (možná i na světě)! Díky prostoru mohou naši dravci kroužit i několik set metrů ve výškách a pak se střemhlav vrhat na kořist. Někteří létají od rána do večera zcela volně!

 

 • Žádná civilizace jako elektrické sloupy, auta, ploty atd. dravce neohrožuje! Jen stoleté duby, zelená tráva, modrá obloha poseta bílými mraky a nezbytné ranní mlhy, to jsou společníci našich dravců!

 

 • Letos v červenci a v srpnu tam bude soustředěno unikátních 38 druhů dravců v počtu asi 80 exemplářů! K pohodlnému posezení slouží prostorná tribuna. Předvádíme moderní sokolnictví, kdy je výklad zaměřen na poznání dravců a ochranu přírody. Naše akce nemají charakter středověké show, kdy řinčí meče a létají oštěpy. Toto vám předvedou na každém hradě.

Neskutečné lety dravých ptáků – poznejte jejich krásu. Zámek Lednice - nádherná zámecká zahrada (kousek od skleníku). Pro veřejnost létáme celé letní prázdniny kromě pondělí. Hlavní akce jsou ve: 12:00, 14:00 hodin.

Náš program zaujme dospělé i děti. Šance pro fotografy - můžete zachytit hodně vzácné dravce v loveckých akcích. Navíc se můžete s dravcem na památku vyfotografovat. Dravci létali celou zimu, tak jsou maximálně vylétáni. Vše je doprovázeno mluveným slovem.

1991

Společnost ZAYFERUS byla založena v roce 1991

40 druhů dravců

u nás uvidíte největší počet druhů dravců v ČR

100 ptáků

vlastníme největší sbírku dravých ptáků v ČR

ABSOLUTNÍ PECKA

SOKOL LOVÍ MOTOROVOU VRÁNU

Nový prvek našeho programu je lov motorové vrány.

 • Rok jsme poctivě trénovali a výsledek můžete spatřit na našich ukázkách.
 • Jedná se o ovládaný model vrány, který dokáže stoupat do výšky klidně i 1 km a může provádět úhybné manévry.

Vrána letí maximální rychlostí 148 km/hod a loví ji sokol šahin.

 • Ještě loni jsme byli odkázáni na tahání maket po zemi pomocí navijáku, teď ale naše ukázky dostávají zcela jiný rozměr.
 • Můžeme naše sokoly trénovat i na lov ve vzduchu a to je prostě bomba!

VIDEA Z UKÁZEK

Kdy létáme - časy ukázek v Lednici

Nevíte jestli se v Lednici létá??? Stačí poslat dotazující sms na mobil: +420 608 100 440 - my Vám obratem pošleme aktuální čas ukázek. Dotatek: při nepřízni počasí bývá jen jedna ukázka ve 13:00. Když je opravdu škaredě - nejsou diváci - není ukázka. Výstava dravých ptáků otevřena od 10:00 do 16:30.

Duben, květen, červen - (pouze soboty a neděle a svátky)

1. letová ukázka 12:00
2. letová ukázka 14:00

Červenec, srpen - každý den, kromě pondělí

1. letová ukázka 12:00
2. letová ukázka 14:00

Září, říjen - pouze o víkendech o svátcích

1. letová ukázka 12:00
2. letová ukázka 14:00

ZAYFERUS - jaké dravce uvidíte

Při letech uvidíte útoky dravců na atrapy zvířat tažené navijákem a lov motorové vrány ve vzduchu.

Zámecká zahrada - krása letu dravých ptáků

 • Raroh velký loví obratného zajíce
 • Karančo jižní hledá ukryté maso
 • Dřemlík tundrový pronásleduje špačka
 • Luňák hmědý chytá maso vystřelené nad hlavy diváků
 • Sokol stěhovavý padá střemhlav na bažanta
 • Sokol šahin loví motorovou vránu
 • Puštík obecný sedá tichým letem na ruku
 • Sova pálená zakrouží a dosedá na ruku
 • Jestřáb lesní žene kličkující kunu
 • Orel skalní chytá běžící lišku
 • Sup krahujový plachtí přímo k divákům
 • Orel bělohlavý zakrouží majestátným letem nad hlavami diváků

ZAYFERUS - zámecká zahrada lednického zámku

 

Dále uvidíte:

orla bojovného, orla mořského, orla kamčatského, orlíka kejklíře, kulíška nejmenšího, výrečka malého, sýčka obecného, kalouse ušatého, sýce rousného, puštíka bělavého a bradatého, sovici krahujovou,  krahujce obecného, káně lesní i bělochvosté, poštolku obecnou a rudonohou, luňáka červeného, orla stepního, raroha jižního, křížence sokola a raroha, supa kapucína, kondora krocanovitého, káně rodoocasé a káně Harrisovo.

Na závěr programu se můžete s dravcem na ruce vyfotografovat - pochopitelně zdarma.

Více informací o ukázkách dravých ptáků v Lednici

Audio pozvánka do Lednice - stahujte zde (mp3).

80 dravců si můžete vyfotit a nafilmovat z bezprostřední blízkosti.

Ke konci programu se všichni můžete vyfotit s dravým ptákem na ruce. Na závěr několik vylosovaných výherců obdrží zajímavé ceny: například barevné fotografie dravců, trička ZAYFERUSkrásné kalendáře, možnost zavolat si supa na vlastní ruku. 

Mimořádná doba, mimořádné řešení. Omezením počtu 100 osob na ukázce jsme se dostali tam, kam jsme nechtěli. Bude nezbytná rezervace míst. Podle tradice se už 30 let u nás vždy platilo až při odchodu a pokud člověk řekl, že se mu program nelíbí, nemusel platit nic. Této ojedinělé služby občas někteří návštěvníci švejkovsky zneužívali. Užili si celý program a za celou rodinu přispěli na náš provoz maximálně drobnou mincí.

Ročně nás stojí provoz 4,5 mil. Kč a nikdo kromě našich příznivců nás nefinancuje. Vzhledem k letošní složité situaci a omezenému počtu povolených návštěvníků můžeme držet místa na přestavení pouze lidem, kteří chtějí naši činnost podpořit. Z tohoto důvodu jsme nuceni zavést rezervaci na naše přestavení a platbu při vstupu.

Dobrá zpráva je, že nehodláme zdražovat a vstup je stále 200 Kč na osobu. Děti do 5 let se nepočítají - ti jsou za 0. Stejně tak se nic neplatí za fotoaparáty, kamery a psy. Navíc, kdo odejde v prvních 10 minutách, tak mu vstupné vrátíme. To je myslím fér, tím pádem nikdo nic při vstupu neriskuje. Zároveň nehodláme nijak omezovat náš program, takže se stále můžete těšit na jednu z největších Evropských show, ale za česky dostupnou cenu. Zahraniční skupiny jsou minimálně dvakrát dražší.

Začínáme tento víkend 16.5. 2020. Budeme létat 2 x denně a to ve 12:00 a ve 14:00.

!Pozor jen na objednání: tel 608 100 440 stačí i sms! Takže tímto sezónu 2020 konečně považuji za zahájenou. Jiří Hrotek, Zayferus.    info@zayferus.cz

Kde nás najdete - kudy k nám

Zámecká zahrada - zámek Lednice

zámecký park zámecká zahrada areál UNESCO
mapka.png
© 2018 Copyright Zayferus.cz - všechna práva vyhrazena. Společnost Zayferus je chráněna registrovanou ochrannou známkou od roku 1992 | Dravci, ukázky, sokolnictví a ptáci.