zayferus_skoly.jpg

ZAYFERUS - výukové programy pro školy

Environmentální výchova a krása letu dravých ptáků
Vzácní dravci či jejich ukázka se dnes již sama nenabídne. V záplavě pravdivých, méně pravdivých a především falešných nabídek je třeba lidem dokázat, že pouze s naší společností vyhrávají na plné čáře. S tím samozřejmě souvisí kvalita a férové jednání. Již více jak 27 let platí: Pokud nejste s programem spokojeni, nemusíte platit NIC! Zayferus je jako Mercedes – vždy o několik let napřed; kvalita a preciznost je samozřejmostí.

ZAYFERUS - společnost na ochranu dravých ptáků

Zayferus je obecně prospěšná společnost na ochranu dravých ptáků. Jsme dobře fungující tým lidí, kteří jsou ochotni ve dne, v noci udělat maximum pro ochranu dravých ptáků! Veškeré finance na svůj provoz získáváme svojí vlastní činností - přednášky na školách a gymnáziích, ukázky dravců v Lednickém parku pro širokou veřejnost. Do ochrany a propagace dravců investujeme několik miliónů korun ročně.
sup-proti-divakum.png

ZAYFERUS - krása letu dravých ptáků

1991

Společnost ZAYFERUS byla založena v roce 1991

40 druhů dravců

u nás uvidíte největší počet druhů dravců v ČR

100 ptáků

vlastníme největší sbírku dravých ptáků v ČR

ZAYFERUS - unikátní sbírka dravců - chtějte vidět originál

V české republice je kolem 30 skupinek prezentujících se s dravci na školách. Můžete mít kteroukoliv z nich, anebo můžete mít ZAYFERUS. Zdůrazňujeme, že ZAYFERUS se píše se „Z“, viz ochranná známka z roku 1992.
Jakýkoliv jiný paskvil je naše zkomolené jméno a díky bohu s námi nemá nic společného.
Nabízíme dva druhy programů Luxus a Top Luxus.

LUXUS

15 - 20 druhů dravců
uvidíte například:
orel skalní
orel bělohlavý
orel stepní
sokol stěhovavý
raroh velký
kondor krocanovitý
sup mrchožravý
sup kapucín
sup krahujový
ostříž lesní
+ dalších 10 druhů dravců

TOP LUXUS

25 - 30 druhů dravců
uvidíte například:
orel bojovný
orel kamčatský
orel mořský
orlík kejklíř
karančo jižní
dřemlík tundrový
sup krahujový
sup kapucín
sokol šahin
luňák hnědý
+ dalších 20 druhů dravců

Ukázky dravců pro školy

Předvádíme to, k čemu jsou dravci stvořeni a to je LOV! Program v tělocvičnách neděláme. Je rozdíl, když káně létá v tělocvičně mezi bradly a říká se tomu ukázka a je rozdíl, když sokol rychlostí přes 200 km v hodině loví bažanta, raroh loví kličkujícího zajíce či dřemlík předvádí lopingy po zádech. Nejsme klasičtí ukázkáři, kde dravec létá z ruky na ruku, či z bidla na bidlo. Některé dravce používáme pro pravý lov. Lovecké schopnosti naších dravců, si můžete prohlédnout na loveckých fotografiích.

Nechceme dělat z ukázek středověkou show. Zabýváme se moderním sokolnictvím, kde je kladen důraz na ochranu přírody. Jsme společnost, která se zabývá rehabilitací zraněných dravců s návratem do přírody. V okolí Vaší školy můžeme předvést kriticky ohrožené dravce, jak volně létají a loví. Loví to, co by lovili v přírodě, kdyby tam žili. Vozíme 15 - 40 dravců. Od malého výrečka o váze 7 dkg až po 8 kg orla.

Tento výukový program zaujme i učitele. Po pravdě: kde uvidíte supa s třímetrovým rozpětím? Kde spatříte útočit sokola? Kde uvidíte lovit obratného dřemlíka? V rozsahu, v jakém to děláme - nikde!

S našimi dravci navštívíme vaši školu v kterémkoliv koutě ČR. Žáci si dravce prohlédnou a dostanou výklad o tom, čím je který dravec zajímavý. Do ukázek zapojujeme i diváky. Pro děti děláme soutěže - soutěží se o naše pexesa s dravci a nádherný kalendář. Další možnost je si zavolat dravce na ruku. Po krátkém a poučném výkladu začínají lety. Všichni dobře vidí a slyší, k ozvučení používáme profesionální zvukovou aparaturu.

Akce je zaměřena na ekologii, ochranu i poznání přírody a je ve svém rozsahu jediná svého druhu v ČR! Výukové programy děláme 31 let. Sokolnictví je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

kaka-a-raroho-17.jpg
al-sano-portrt-bok-po-o-17-.jpg


Máme tyto rarity:

Orel bojovný
Karančo jižní
Orlík kejklíř
Orel kamčatský
Orel mořský
Sokol šahin
Dřemlík tundrový
A další ...viz fotogalerie

karanco_jizni_1.jpg

ZAYFERUS - záruka originálu

Chcete vidět dravce? Chtějte vidět originál!

Vezměte prosím na vědomí, že za společnost Zayferus se v poslední době neprávem vydává i jiná skupina lidí, vystupující pod jménem Seiferos. Není pravda, že oni jsou my, ani že my jsme svoji činnost omezili či ukončili.

Společnost Zayferus, v čele (stále) se svým zakladatelem Jiřím Hrotkem, je tu pro Vás již od roku 1991. Sdružení Seiferos vzniklo o deset let později, jako počin několika odtrhnuvších se bývalých spolupracovníků.

Číst dál

Přehled naší činnosti

Zabýváme se činnostmi souvisejícími s dravci a jejich propagací:

  • ochrana a záchrana dravců 
  • přednášky a ukázky pro školy 
  • ukázky pro veřejnost 
  • odborné informace o dravcích
  • odchovy mláďat dravců
  • sokolnictví a odborná výchova mládeže
  • propagace sokolnictví v zahraničí

Jaké dravce uvidíte

Při letech uvidíte útoky dravců na atrapy zvířat tažené navijákem.

Výr velký, největší naše sova, chytá veverku
Raroh velký loví obratného zajíce
Dřemlík tundrový pronásleduje špačka
Sokol lovecký padá střemhlav na bažanta
Karančo jižní běhá pěšky a vyhledává ukryté maso
Puštík obecný sedá tichým letem na ruku
Sokol stěhovavý loví holuba rychlostí 200 km/hod
Sova pálená zakrouží a dosedá na ruku
Raroh jižní chytá letící koroptev
Jestřáb lesní žene kličkující kunu
Orel skalní napadne běžící lišku
Sup krahujový létá těsně kolem malých diváků


Dále přivezeme: orla bojovného, orla mořského, orla kamčatského, orlíka kejklíře, orla stepního, kulíška nejmenšího, výrečka malého, sýčka obecného, kalouse ušatého, sýce rousného, puštíka bělavého a bradatého, sovici krahujovou, krahujce obecného, káně lesní, poštolku obecnou,  rudonohou a vrabčí, luňáka červeného i hnědého,  křížence sokola a raroha, supa kapucína, supa mrchožravého, kondora krocanovitého, káně rudoocasé a káně Harrisovo. Všechny tyto dravce si můžete prohlédnout v našem fotoalbu.

Historie společnosti ZAYFERUS - naši dravci

Historie společnosti Zayferus (... a též vysvětlení, odkud se vzalo "Seiferos") Na této stránce Vám ukážeme dlouholetou tradici naší společnosti Zayferus, momenty jejího vzniku i nejzásadnějších změn, a také Vám vysvětlíme, kde se najednou zničeho nic vzal Seiferos, který se tak rád chlubí cizím peřím.

Více

VIDEA Z NAŠICH UKÁZEK

Náš program probíhá přibližně takto. Vše má spád, nic se nezdržuje, dravci opravdu loví a nesedají po stromech...prostě ,,echt" akce. Učitelé a děti jsou nadšeni. Prostě žádný šunt program!

Kontakt

Zayferus, o.p.s.
Havlíčkova 429
664 34 Kuřim

IČ 26240513

č.ú.: 86-0884810227 / 0100

Telefonní čísla:
+420 608 100 440
+420 777 759 075

kotanktujte nás
j_hrotek_a_yukon.jpg