Image

Novinka - kalendář na rok 2023

Image

Proč je náš kalendář s dravci naprosto ojedinělý? Nejprve musel někdo za cca 5 milionů dravce nakoupit. Dravec se pochopitelně lidí bojí, takže má vyplašený výraz, což je jako fotografie do kalendáře nemyslitelné. Takže někdo musel s dravci navázat úzký vztah, rozlétat je a případně naučit lovit. Pak se teprve dravec „tváří“ jak ve volné přírodě a vzniknou přirozené fotografie.

Pochopitelně musí být dravec v bezvadném stavu. Vylámaná pera jsou otřesná vizitka majitele a dát tato pometla do kalendáře, to chce fištróna. Už jsme takový kalendář viděli, tak víme o čem píšeme. Pokud chcete dravce fotografovat, tak je musíte do detailu znát, což vás stojí to nejcennější co máte a to je váš čas. Potřebujete kvalitní techniku a ta není vůbec levná (mobilem to pravděpodobně nenafotíte).

Kalendář má navíc netypický formát (s tím měla většina tiskáren v ČR problém), má zvlášť dělanou ražbu nadpisu, jako bonus má nejvyšší gramáž papíru a oboustranné lamino, což zabraňuje kroucení ve vlhkém prostředí. Nikdy se podobný kalendář v Česku nevyrobí, protože nikdo nemá takto vzácné ptáky pohromadě. A i kdyby je měl, tak to takto nikdo nenafotí, protože naše svěřence nezná.

Pochopitelně se vše dá ošidit. Pozveme cizího fotografa, ten nafláká za jeden den 14 fotografií a my je najebeme do kalendáře. Vůbec nevadí, že všechny fotografie budou pořízené třeba v červenci...což u prosincové fotografie vypadá zvláštně.

Ale pravděpodobně rozkvetlé pampelišky v lednu jsou gut. Náš kalendář vznikal celý rok a jen s titulní stranou jsme si hráli celý měsíc.

Autora fotografií, a i grafika stál kalendář rok života.

Velký kalendář, který nabízíme veřejnosti ke koupi, je k dispozici pouze v počtu 250 ks a malý v počtu 400 ks. Kromě toho jej můžete ještě vyhrát na našich akcích. Jsem si jistý, že podobný kalendář na světě neexistuje a velmi pravděpodobně ani existovat nebude. Velkého krasavce si ceníme na 1 850 Kč a malého na 750 Kč. Včetně poštovného a balného.

 

Jak kalendář objednat?

Velký kalendář již nelze objednat. Funguje to jednoduše – na email info@zayferus.cz napíšete Vaši dodací adresu a jestli chcete malý nebo velký a také Vaše telefonní číslo. Malý kalendář má rozměr 27 x 24,6 cm a velký 48 x 42,4 cm. Kalendáře zasíláme v momentě, kdy se peníze připíší na náš účet 86-0884810227 / 0100. Do zprávy pro příjemce napište Vaše příjmení a slovní spojení "příspěvek na dravce" (například: "Nováková - příspěvek na dravce"). Bereme to jako sponzorský dar na podporu naší činnosti. Na oplátku Vám pošleme hodně netradiční kalendář. 

Důležité: bez poznámky: ,, příspěvek na dravce,“ se kalendář neodešle a peníze vracíme zpět. Vám, co jste ho již obdrželi, blahopřejeme. Stali jste se hrdými majiteli tohoto krasavce, který není běžně dostupný. Ať slouží a dělá radost! Jiří Hrotek, Zayferus.