Sup mrchožravý- dravci, Zayferus (Neophron percnopterus)

je nejmenším supem žijícím v Evropě. Zabarvení je bílé a jeho ocas je krátký a klínovitě tvarovaný. Stejně jako další starosvětští supové má i tenhle druh problémy s máváním křídly a je pro něj nejlepší, když plachtivý let začíná z vyvýšeného místa nebo s využitím termiky na rozžhavené pláni.

Každý den mohou tito supi při pátrání po potravě nalétat až 80 kilometrů. Sup mrchožravý je potravní oportunista a zkonzumuje široké spektrum potravy, na kterou narazí. V hierarchii dominance u zdroje potravy jsou supi mrchožraví pod většími supy, ale nad luňáky a vranami. Raději než aby si potravu nacházeli sami, někteří jedinci často pozorují další supy jejich vlastního druhu nebo jiných druhů, kteří krouží níže na obloze nad objevenou potravou.

Supi mrchožraví požírají také vejce a – co je nejpozoruhodnější – hází na ně kameny, aby rozbili skořápku – úžasný a vzácný příklad používání nástroje mezi ptáky. Menší vejce prostě jen zvednou a pustí, aby se dostali dovnitř. Aby nakřápli větší vajíčka se silnější skořápkou, jako např. pštrosí, ujdou supi mrchožraví i stovky metrů od vajíčka, aby našli kámen, který svým způsobem mrští, aby otevřeli vajíčko a mohli sežrat embryo. Dávají přednost použití zaoblených oblázků před hrubými kameny. Testy s ručně dokrmovanými i divokými ptáky napovídají, že toto chování je vrozené, není získáváno pozorováním dalších ptáků a objeví se, jakmile si vejce spojí s potravou a mají přístup k oblázkům. Supi mrchožraví také používají větvičky pro namotávání vlny, kterou pak používají na jejich hnízdě.