ZAYFERUS - společnost na ochranu dravých ptáků www.zayferus.cz Společnost Zayferus je chráněna registrovanou ochrannou známkou od roku 1992 | Dravci, ukázky, sokolnictví a ptáci.

Sokolnictví

Obecně o sokolnictví - Sokolnictví je od roku 2010 v UNESCU

Sokolnictví je jeden z nejstarších způsobů lovu. Sokolnictví vzniklo v Asii přibližně 2 000 let před naším letopočtem. Ve středověku bylo sokolnictví výsadou šlechty a králů. Dne 16.11.2010 v 16:45 našeho času bylo v  Nairobi  schváleno na seznam kulturního dědictví UNESCO!

 

V dnešní moderní a přetechnizované době se sokolnictví využivá k ochraně letišť a vinic. Dravci svým působením zabraňují střety s letadly a ve vinicích plaší nežádoucí špačky

zobrazit

vloženo: 27.04.2010 | autor: Jiří Hrotek

Potřeby a pomůcky pro sokolnictví

Sokolnictví nelze odborně vykonávat bez určitých znalostí, pomůcek a určitého zázemí. Než si pořídíte dravého ptáka, je třeba se poradit, nejlépe se zkušeným sokolníkem. Následující stručný přehled by měl jen informovat o tom, co je k úspěšnému sokolnictví potřeba a jaké se používají pomůcky. Není účelem budoucího sokolníka znechutit, ale připravit jej na to, co bude potřebovat a co jej bude v budoucnu čekat. Určitě tady nebude napsáno úplně vše - je to jen základní přehled toho nejdůležitějšího.

zobrazit

vloženo: 27.04.2010 | autor: Jiří Hrotek

Copyright Zayferus.cz - všechna práva vyhrazena. | e-mail:info@zayferus.cz Powered by LTweb Editor
partneři: Cestovní systém, Egypt, PixelEU, Referáty, Taxi Plzeň, Tennis, Vtipy, Weby na míru, Zájezdy, Zvesela