ZAYFERUS - společnost na ochranu dravých ptáků www.zayferus.cz Společnost Zayferus je chráněna registrovanou ochrannou známkou od roku 1992 | Dravci, ukázky, sokolnictví a ptáci.

Práce s mládeží

Mladá sokolnice se sovou pálenou

Jeden dosti podceňovaný bod co se týká ochrany přírody je podle našeho názoru práce s mládeží.  U Zayferu se zaměřujeme nejenom na dravé ptáky, ale i na mládež a celkovou ochranu přírody. Doufáme, že se většina našich adeptů bude věnovat především dravcům. Naše adepty všemožně podporujeme. Ti nejlepší mohou být s námi v Lednickém parku, zajišťujeme jim sokolnickou výbavu, mají svěřeného dravce, dodáváme jim krmení pro dravce, rozšiřujeme jejich odbornost, pomáháme jim v osobním životě, děláme pro ně různé soutěže.

Jak vybíráme adepty

Mladý sokolník se sovou pálenou

Výběr adeptů je velmi přísný. Zájemce o sokolnictví nás musí přesvědčit, že to s dravci myslí vážně. Zní to možná divně, ale je nutné, aby sokolnický adept byl nekuřák. Toto splňuje polovina uchazečů ve věku 15 roků. Neexistuje, aby měl náš adept sokola na ruce a v druhé ruce cigaretku...

Sokolnictví a samotná práce s dravci je časově velmi náročná záležitost - dravce nelze odložit do skříně a příležitostně jej vytáhnout! Vyžaduje kontakt a péči každý den.

Mladý sokolník s dravcem

Mnoho mladých lidí se pro sokolnictví zapálí, ale během krátké doby zjistí, co vlastně "sokolničení" obnáší a ve svém úsilí značně poleví.

Ti nejschopnější se sokolnictví věnují naplno a 10 našich adeptů úspěšně složilo náročnou sokolnickou zkoušku a další se na ni připravují...

vloženo: 26.04.2010 | autor: Jiří Hrotek

Copyright Zayferus.cz - všechna práva vyhrazena. | e-mail:info@zayferus.cz Powered by LTweb Editor
partneři: Cestovní systém, Egypt, PixelEU, Referáty, Taxi Plzeň, Tennis, Vtipy, Weby na míru, Zájezdy, Zvesela