ZAYFERUS - společnost na ochranu dravých ptáků www.zayferus.cz Společnost Zayferus je chráněna registrovanou ochrannou známkou od roku 1992 | Dravci, ukázky, sokolnictví a ptáci.

Ochrana dravců

Aktivní ochrana dravců

Pod pojmem aktivní ochrana dravých ptáků rozumíme u nás v Zayferu komplexní péči o zraněné dravce s cílem navrátit dravce zpět k plnohodnotnému životu ve volné přírodě.

Pro umístění dravců má Zayferus k dispozici celkem 3 základny s celoročním provozem 7 dní v týdnu, kde jsou dravci pod odborným dohledem 24 hodin denně.

zobrazit

vloženo: 17.12.2017 | autor: Jiří Hrotek

Jak pomáháme dravým ptákům

Prvním nezbytným krokem k záchraně života oslabeného, nemocného či zraněného dravce je jeho kompletní veterinární vyšetření. Zayferus zajišťuje všem dravcům odbornou lékařskou péči ve specializované veterinární ordinaci. Následuje léčení, které v lepších případech trvá dny, v horších týdny až měsíce.

zobrazit

vloženo: 26.04.2010 | autor: Jiří Hrotek

Navracení dravců do přírody

Za dobu léčení dravec zpohodlní a odvykne svému přirozenému instinktu, lovit kořist, a stává se plně závislým na člověku. Aby byl dravec schopen opět přežít v divoké přírodě, je nutné, aby mu člověk pomohl obnovit nejen zdraví, ale i jeho přirozené instinkty. Spolehlivou cestou k tomuto cíli je rehabilitační trénink dravce za použití osvědčených sokolnických metod.

zobrazit

vloženo: 26.04.2010 | autor: Jiří Hrotek

Jak se postarat o nalezeného či zraněného dravce?

Dravce se dotýkejte co nejméně. Dávejte si pozor na jeho drápy a zobák. Nehlaďte jej, zejména ne po zádech. Hlazením byste setřeli ochrannou vrstvu z jeho peří.

zobrazit

vloženo: 26.04.2010 | autor: Jiří Hrotek

Kde působíme

Působíme po celé ČR. Běžně se stává, že lidé naleznou zraněného dravce, například v Plzni, a zavolají nám. My operativně vyhledáme nejbližší záchrannou stanici nebo sokolníky v místě nálezu a zkontaktujeme je. Jsme z Brna, jednu z našich poboček máme umístěnou v Lednickém parku. Proto je naše specializace na oblast jižní Moravy. Úzce spolupracujeme s Referátem životního prostředí Břeclav.

zobrazit

vloženo: 26.04.2010 | autor: Jiří Hrotek

Nalezli jste dravce?

Co nejdříve se spojte s odborníkem. Pokud se ve vašem okolí nenachází sokolník či organizace zabývající se dravci, volejte na jedno z našich telefonních čísel:

  • 777 759 075,  608 100 440
zobrazit

vloženo: 27.07.2015 | autor: Jiří Hrotek

Copyright Zayferus.cz - všechna práva vyhrazena. | e-mail:info@zayferus.cz Powered by LTweb Editor
partneři: Cestovní systém, Egypt, PixelEU, Referáty, Taxi Plzeň, Tennis, Vtipy, Weby na míru, Zájezdy, Zvesela