ZAYFERUS - společnost na ochranu dravých ptáků www.zayferus.cz Společnost Zayferus je chráněna registrovanou ochrannou známkou od roku 1992 | Dravci, ukázky, sokolnictví a ptáci.

Jak jedná ČIŽP?

Chovatelé, stanice, útulky, veterináři a milovníci přírody v ohrožení. Nebo jen ti, na které si ČIŽP zasedla???

Podle ČIŽP se po vstupu do UNIE neexistuje běžného dravce (i holuba, vlaštovky nebo vrabce) dotknout rukou, pokud nemáte vyřízený odchylný postup. (To je v podstatě výjimka).

 Nás ČIŽP pokutuje za to, že jsme chovali bez povolení běžné kalouse, puštíky či káňata. Přitom každý z dlouhodobě držených dravců měl na úřadech vyřízený registrační list. Z našich úřadů, kde se má dělat registrace běžných dravců ČIŽP napsali, že o odchylných postupech sami nevěděli, tudíž nám je nemohli vydat. Inspekce to samozřejmě vůbec nebere v potaz a vesele rozdává pokuty.

Věc má však jeden podstatný háček: když máme být pokutováni my jako ochránci dravců, kteří se starají o běžné handicapy, proč nebudou pokutování ti, co toho běžného dravce někde u silnice odchytli a předali nám jej do stanice??? A nejenom nám, tato problematika se týká i ZOO, různých jiných záchranných stanic, veterinárních klinik apod. Zákon tím pádem porušili: hasiči, městská i státní policie, veterináři, lesáci, ornitologové, starostové obcí a další a další. Bude potřeba zahájit správní řízení asi s půl milionem lidí, kteří se v dobré víře zraněného zvířete dotkli rukou!!! Jasně tu byl porušen zákon. A pozor, netýká se to jenom dravců - týká se to holubů, vrabců a dalších a dalších - všude došlo k porušení zákona! Podle inspektora Skřivana se NELZE volně žijícího živočicha dotknout rukou - důkaz je vlaštovka, která při kontrole ČIŽP narazila do okna. Zůstala ležet na parapetu a lapala po dechu. V místnosti byli lidé z inspekce a AOPK a nikdo, zdůrazňuji nikdo, ji nevzal do ruky, aby se podíval, jestli je v pořádku. Další důkaz, že některým úředníkům vůbec nejde o praktickou ochranu přírody a zajímají je jen "papíry" a budou pokutovat jen "někoho".

 Nedávno byl ve zprávách v televizi záznam, jak lidé dali do útulku koně a ten byl několik měsíců týrán. Byly tam zveřejněné záběry, jak koník vypadal před umístěním k "odborníkům" a potom jak vypadal po několika měsících. Hrůza! Milovník přírody, pokud to viděl, se musel bránit slzám. Závěr reportáže zněl: Za týrání koně může chovatel dostat i několik tisíc pokuty. Za chybně vydanou výjimku k držení dravců můžete obdržet pokutu i 60 000,- Kč. Další případ se stal mému sokolnickému příteli. Je to slušný člověk a registrovaný sokolník.

Odchoval několik sokolů stěhovavých. Dal si inzerát, že přebytečná mláďata prodá. Dostal pokutu 50 000,- Kč. Podotýkám, že v době vyjití inzerátu, byla mláďata 14 dní stará a bylo zažádáno o vzetí do evidence. V době kontroly byla stále na hnízdě u rodičů a inzerát byl pouze průzkumný, kdo bude mít o mláďata zájem.

 Podle ČIŽP nelze dravce nabízet pokud nemáte vyřízený tzv. "žlutý papír". Otázka zní, jestli se nabízením rozumí přímo prodej, nebo už i to, když jen předběžně zjišťujete zájem potencionálních kupců. Shrnutí: Týrání koně jen několik tisíc. Chybně napsaná výjimka desítku let evidovaných ptáků, 58 000,-Kč. Dále pokus o prodej vašeho vlastního, legálně odchovaného dravce 50 000,- Kč. Takhle jedná ČIŽP.

PS: Každý režim měl své pohůnky, kteří šikanovali nepohodlné lidi. Současná situace mi něco silně připomíná� Postrádám u některých inspektorů takový ten lidský přístup. Hodlám o situaci v ČR informovat i úředníky v Bruselu.

vloženo: 27.04.2010 | autor: Jiří Hrotek

Copyright Zayferus.cz - všechna práva vyhrazena. | e-mail:info@zayferus.cz Powered by LTweb Editor
partneři: Cestovní systém, Egypt, PixelEU, Referáty, Taxi Plzeň, Tennis, Vtipy, Weby na míru, Zájezdy, Zvesela