ZAYFERUS - společnost na ochranu dravých ptáků www.zayferus.cz Společnost Zayferus je chráněna registrovanou ochrannou známkou od roku 1992 | Dravci, ukázky, sokolnictví a ptáci.
Zayferus.cz » ČIŽP

ČIŽP

Jak se chová ČIŽP - díl I.

Na vědomí dostanou: Ministr životního prostředí, ředitel ČIŽP, CHKO, MŽP, AOPK, Stanice pro handicapy, Zoo, sokolníci, chovatelé a milovníci přírody.

Vážení přátelé, úvodem chceme důrazně upozornit, že nehodláme zpochybňovat a kritizovat práci České inspekce životního prostředí v oblasti pašování zvířat, týrání zvířat a dalšího hrubého porušování zákonů v oblasti ochrany přírody. Tady je inspekce na svém místě. Naše kritika se nezabývá inspekcí jako celku, ale jen některých jednotlivců, kteří tam pracují.

zobrazit

vloženo: 27.04.2010 | autor: Jiří Hrotek

Pomožte nám i sobě

A nyní prosba: Hledáme chovatele, kteří vstupem do Unie, to znamená 1.5.2004 a později žádali písemně úřady o výjimku ze zákazu komerční činnosti (žlutý papír) nebo žádali o tzv. odchylný postup na běžné dravce (poštolky, káňata, puštíky, kalouse...) Prosíme vás, abyste nám poslali případnou odpověď z úřadů. Hodláme u soudu dokázat, že chyba je na místě úředníků.

zobrazit

vloženo: 27.04.2010 | autor: Jiří Hrotek

Jak jedná ČIŽP?

Chovatelé, stanice, útulky, veterináři a milovníci přírody v ohrožení. Nebo jen ti, na které si ČIŽP zasedla???

Podle ČIŽP se po vstupu do UNIE neexistuje běžného dravce (i holuba, vlaštovky nebo vrabce) dotknout rukou, pokud nemáte vyřízený odchylný postup. (To je v podstatě výjimka).

zobrazit

vloženo: 27.04.2010 | autor: Jiří Hrotek

Výňatek novin (novinář se ptá tiskové mluvčí ČIŽP)

SLOVO MÁ ČIŽP "Jaký smysl má pokuta udělená společnosti a jak přispěla k ochraně přírody?" ptám se Mgr. Ivany Awwadové, tiskové mluvčí ČIŽP.

"ČIŽP bohužel nemá tu možnost se rozhodnout mezi volbou dáme nebo nedáme pokutu, nyní vám to odpustíme, ale příště si dejte pozor," píše mluvčí. "To skutečně není možné."

Pokud dojde k porušení zákona, musíme jednat v souladu s tímto zákonem. - Toto tvrdí ČIŽP.

zobrazit

vloženo: 27.04.2010 | autor: Jiří Hrotek

Dopis zaslaný na ČIŽP před 5 měsíci:

Další neuvěřitelný šlendrián jsou odchylné postupy na běžné dravce.

Zde je kopie dopisu, který jsem asi před 5 měsíci zaslal na ČIŽP. Dodnes jsem neobdržel žádnou odpověď.

zobrazit

vloženo: 27.04.2010 | autor: Jiří Hrotek

Jak jedná ČIŽP - díl II.

Některým zaměstnancům z ČIŽP vůbec nejde o ochranu přírody, jde jim jen o to, vykazovat činnost. Pokud totiž nebudou vykazovat jakékoliv výsledky, mohli by být také propuštěni z práce. Chytání pašeráků zvířat je věc složitá a mnohdy nebezpečná, trávení našich řek a zavážení naší země odpady je věc komplikovaná, proto se budou šikanovat registrovaní chovatelé a především se budou kontrolovat "papíry", a to si pište, že se něco najde.

zobrazit

vloženo: 27.04.2010 | autor: Jiří Hrotek

Jak se chová ČIŽP - díl II: Aneb šaráda pokračuje.

Jeden nejmenovaný politik řekl: "Je třeba začít používat mozek a ne tupě dodržovat zákon."

Výzva pro slušné chovatele: Pokud jste dostali neoprávněnou pokutu od České inspekce životního prostředí - braňte se a dejte váš případ k soudu. Šikana ze strany ČIŽP nemá v poslední době obdoby.

zobrazit

vloženo: 27.04.2010 | autor: Jiří Hrotek

Výtažek ze zápisu o kontrole ČIŽP

Důkaz, jak se hrabou v nesmyslech: Aby nám dokázali náš zrůdný čin, popsali celkem 4,5 stránky formátu A4. Zkusíme to stručněji.

zobrazit

vloženo: 27.04.2010 | autor: Jiří Hrotek

Copyright Zayferus.cz - všechna práva vyhrazena. | e-mail:info@zayferus.cz Powered by LTweb Editor
partneři: Cestovní systém, Egypt, PixelEU, Referáty, Taxi Plzeň, Tennis, Vtipy, Weby na míru, Zájezdy, Zvesela