ZAYFERUS - společnost na ochranu dravých ptáků www.zayferus.cz Společnost Zayferus je chráněna registrovanou ochrannou známkou od roku 1992 | Dravci, ukázky, sokolnictví a ptáci.

Ukázky dravců v Lednici

 

POZOR na kopie! Originál Zayferus se píše se Z! Ochranná známka je registrována již od roku 1992. (více z historie)

Pozor na parazity!
Na parkovišti se pohybují skupinky lidí s dravci. Je to partička co nás kopíruje a není schopna si vymyslet vlastní název. S oblibou říkají, že v zámeckém parku žádné ukázky nejsou a pošlou Vás na svoje ukázky mimo zámeckou zahradu. Pokud chcete vidět dravce skutečně létat a lovit, musíte do překrásné zámecké zahrady - tam je Zayferus.

https://www.facebook.com/zayferus

Lednický park  - krása letu dravých ptáků  2017

Karančo jižní

Již dvacátým rokem probíhají ukázky dravců v lednickém parku. Bez nadsázky se jedná o největší a zároveň nejhezčí místo na ukázky dravců v Evropě (možná i na světě)! Díky prostoru mohou naši dravci kroužit i několik set metrů ve výškách a pak se střemhlav vrhat na kořist. Někteří létají od rána do večera zcela volně! Žádná civilizace jako elektrické sloupy, auta, ploty atd. dravce neohrožuje! Jen stoleté duby, zelená tráva, modrá obloha poseta bílými mraky a nezbytné ranní mlhy, to jsou společníci našich dravců!

Ukázky dravců v lednickém parku 

zámek Lednice

Letos v červenci a v srpnu tam bude soustředěno unikátních 38 druhů dravců v počtu asi 80 exemplářů! K pohodlnému posezení slouží prostorná tribuna. Předvádíme moderní sokolnictví, kdy je výklad zaměřen na poznání dravců a ochranu přírody. Nechceme z ukázek dělat cirkus, kde medvěd šlape na kole nebo opice hází balónem! Naše akce nemají ani charakter středověké show, kdy řinčí meče a létají oštěpy. Toto vám předvedou na každém hradě.

Je možnost na vlastní oči pozorovat kriticky ohrožené dravé ptáky, jak ve svém přirozeném prostředí létají zcela volně a loví věrohodné makety zvířat. Vše je doprovázeno poutavým výkladem pro děti a dospělé. Návštěvníci se přímo podílí na ukázce.

Jaké dravce uvidíte

Při letech uvidíte útoky dravců na atrapy zvířat tažené navijákem.

 • Raroh velký loví obratného zajíce.
 • Karančo jižní hledá ukryté maso.
 • Dřemlík tundrový pronásleduje špačka.
 • Luňák hmědý chytá maso vystřelené nad hlavy diváků.
 • Sokol stěhovavý padá střemhlav na bažanta.
 • Ostříž lesní loví brouka.
 • Puštík obecný sedá tichým letem na ruku.
 • Sova pálená zakrouží a dosedá na ruku.
 • Jestřáb lesní žene kličkující kunu.
 • Orel skalní chytá běžící lišku.
 • Sup krahujový plachtí přímo k divákům.
 • Orel bělohlavý zakrouží majestátným letem nad hlavami diváků.
Lednice - řada dravců Karančo jižní

Dále uvidíte: orla mořského, orla kamčatského, orlíka kejklíře, kulíška nejmenšího (5 dkg!), výrečka malého, sýčka obecného, kalouse ušatého, sýce rousného, puštíka bělavého, krahujce obecného, káně lesní i bělochvosté, poštolku obecnou a rudonohou, luňáka  červeného, včelojeda lesního, orla stepního, kalouse pustovku, motáka pochopa, raroha jižního, křížence sokola a raroha, supa kapucína, kondora krocanovitého, káně rodoocasé a káně Harrisovo.

Nahrávka od jednoho z diváků. Program probíhá přibližně takto. Vše má spád, nic se nezdržuje, diváci se baví...prostě echt program...

 

         

Nevíte jestli se v Lednici létá??? Stačí poslat dotazující sms na mobil: +420 608 100 440 - my Vám obratem pošleme aktuální čas ukázek.

Květen, červen -  (pouze soboty a neděle a svátky) 

 

 • 1. letová ukázka 12:00

 • 2. letová ukázka 14:00

 

Červenec, srpen - každý den  - 3x denně do 3. 9. 2017

 • 1. letová ukázka 12:00

 • 2. letová ukázka 14:00

 • 3. letová ukázka 16:00 

 

 

Září, říjen - pouze o víkendech i o svátcích - poslední ukázka bude v sobotu 28.10.2017

 • 1. letová ukázka 12:00

 • 2. letová ukázka 14:00 

 

Dotatek: září a říjen při nepřízni počasí bývá jen jedna ve 14:00. Když je opravdu škaredě - nejsou diváci - není ukázka.

Výstava dravých ptáků otevřena od 8:00 do 21:00.

Hlavním lákadlem jsou však akční -  letové ukázky.

Délka programu letových ukázek je 1 hodina.

Audio pozvánka do Lednice - stahujte zde (mp3).

80 dravců si můžete vyfotit a nafilmovat z bezprostřední blízkosti.

Ke konci programu se všichni můžete vyfotit s dravým ptákem na ruce. Na závěr několik vylosovaných výherců obdrží zajímavé ceny: například barevné fotografie dravců, trička ZAYFERUS, krásné kalendáře, možnost zavolat si supa na vlastní ruku. 

Platí se až při odchodu. Celý program trvá jednu hodinu. Když jsou diváci spokojeni, tak při odchodu přispívají 160,- Kč/osoba,.Když diváci odchází v půlce je cena 80,- Kč / osoba. Když se jim program nelíbí - mají jej zadarmo - to znamená, že divák nemusí přispívat nic. Děti do 6 let se nepočítají - ti jsou za 0. Stejně tak se nic neplatí za fotoaparáty a kamery. Pochopitelně, že diváci mohou přispět více - to jim nikdo hlavu trhat nebude. Takže - člověk jde dovnitř zdarma, tam si vyhodnotí situaci a pak teprve přispívá. Trváme na tom, že diváci něco podobného v takovém rozsahu nikde v ČR a ani v zahraničí neuvidí, ale to si musí vyhodnotit sám návštěvník. Ve srovnání se zahraničím jsme více jak o polovinu levnější. Takže se může stát, že cena brzy bude kolem 200,- Kč. Zatím stále platí cena 160,- Kč.

Informace a objednávky: + 420 608 100 440     info@zayferus.cz

Fotografie

1. letová ukázka 12:00

2. letová ukázka 14:00

vloženo: 27.10.2017 | autor: Jiří Hrotek

Copyright Zayferus.cz - všechna práva vyhrazena. | e-mail:info@zayferus.cz Powered by LTweb Editor
partneři: Cestovní systém, Egypt, PixelEU, Referáty, Taxi Plzeň, Tennis, Vtipy, Weby na míru, Zájezdy, Zvesela